Камені - одні з найміцніших витворів природи, і при правильному догляді прикраси з натурального каміння, служать дуже довго. Однак слід також мати на увазі, що деякі мінерали більш тендітні, ніж інші, і краще це перевіряється за шкалою Моосу. Після покупки, браслети з натурального каміння (якщо вони спеціально не заряджалися енергією) найкраще очистити. І ми говоримо не про зовнішні бруд (новий браслет не може бути брудним), а тонкі плани каменю. Деякі мінерали можна обмити фільтрованою водою (пам'ятайте, що не всі камені можна мочити), деякі камені для очищення кладуть на підвіконня, яке виходить на східну або західну сторони під місяць або сонце, але це залежить від виду каменю. Також очищають за допомогою солі - поклавши в неї на добу браслет із натурального каміння.

Очищення магічних браслетів

Якщо ви використовували браслет з натурального каменю (наприклад браслет из хризопраза) для езотеричних або магічних цілей, то як варіант його очищення покласти в підсолену воду (морський або звичайний сіллю) або очистіть - промиваючи його під проточною водою.
Після цього зайва енергія, у тому числі негативна, зникне. Але потрібно тільки пам'ятати, що деякі камені не можна зберігати у воді, тому що вони в ній розчиняються - це стосується селеніту (у вигляді гіпсу), а багато хто втратить привабливий зовнішній вигляд.
Також природні мінерали, кристали та друзи набагато більш чутливі до чищення, ніж поліроване каміння або намистини. Якщо каміння має достатню твердість, то залиште їх у воді на ніч. Деякі мінерали заряджаються при сонячному чи місячному світлі.Але важливо пам'ятати, що не рекомендується зберігати такі камені як аметист, рожевий кварц та інші при інтенсивному освітленні, оскільки це призведе до їх вицвітання.
А деякі камені зовсім не потребують чищення, тому що вони мають ефект генерування енергії – такі як цитрин та ціаніт. А гірський кришталь, аметист і сердолік навіть очищають інші камені від зайвої енергії, тому мінерали, що зберігаються по сусідству з ними, чистити не потрібно.

Очищення ювелірних виробів

Якщо згадати ювелірні вироби, то їх можна чистити в посуді з водою з додаванням декількох крапель засобу для миття посуду, акуратно видаливши щіточкою, що накопичилася бруд, але при цьому важливо не подряпати поверхню металу або каменю. Деякі дорогоцінні камені м'якіші (дивіться шкалу Мооса), чистяться з особливою обережністю, а при носінні будинку, намагатися не виконувати рутинні домашні справи, оскільки камені вставлені в прикрасу пошкоджуються.

Дорогоцінні камені органічного походження, такі як перли, корали, бурштин, потрібно обережно чистити – вони мають пори. Сережки з перлами, в жодному разі не можна чистити хімічними засобами, а також слідкуйте за тим, щоб на них не потрапили засоби для догляду за волоссям, парфумерія та косметика, які містять хімічні сполуки, що їх руйнують.
Прикраси з таким камінням зберігають загорнутими в м'який матеріал, щоб не подряпати. І якщо у вас зберігання прикрас спільне, то стежте, щоб вони не дряпалися один про одного і не втрачали свій блиск.
Потемніле срібло можна в домашніх умовах чистити перекисом або як варіант спеціальними серветками для чищення срібла.